Blachy

Cięcie laserem

cięcie laserem

Max arkusz: 3000×1500 mm

Laser: Trumpf 5030 fiber 5 kW

Teren działania: Cała Europa

Certyfikat ISO: 9001-2015

Inne usługi:

Oferujemy profesjonalne cięcie laserem przy użyciu lasera Trumpf 5030 fiber 5 kW, a więc wysokowydajnej maszyny wyposażonej w automatyczny załadunek i rozładunek blach. Technologia umożliwia wykonywanie cięcia niezwykle precyzyjnie przy wykorzystaniu technologii światłowodowej. Możliwe są bardzo duże serie z zachowaniem powtarzalności komponentów. Usługowe cięcie laserem wykonujemy dla firm z całej Polski oraz Europy. Wycinamy elementy z tolerancją do 0,03 mm

Oferujemy wycinanie laserowe dla następujących materiałów

  1. stal konstrukcyjna
  2. stal szlachetna
  3. aluminium
  4. stal kolorowa (miedź i mosiądz)

Maksymalny rozmiar arkusza blachy:

Maksymalny rozmiar arkusza blachy:

Maksymalna waga arkusza:

Dokładność:

Cięcie laserem w BG Technology to przede wszystkim

Wycinanie laserowe stanowi nowoczesną metodę obróbki o podobnych parametrach wymiarowych jak klasyczna obróbka mechaniczna. Podstawowa różnica tkwi w stosowanym czynniku tnącym, który w przypadku cięcia laserowego stanowi gorący promień lasera oraz gaz techniczny o dużej czystości. W zależności od stosowanego urządzenia (przede wszystkim jego mocy) cięcie laserem przeprowadza się na trzy sposoby: metodą spalania, stapiania lub sublimacji.

Cięcie laserem jest jedną z najnowocześniejszych metod obróbki, dzięki której można wycinać elementy z blach stalowych i nierdzewnych, a także z aluminium, tytanu, mosiądzu oraz miedzi. Technologia ta dzięki niezwykle dużej prędkość cięcia pozwala uzyskać bardzo wysoką jakość krawędzi materiału. W ten sposób możliwe jest otrzymanie elementów, które nie wymagają dalszej, czasochłonnej obróbki wykończeniowej. Proces wspomaga najnowocześniejsze oprogramowanie oraz cyfrowe sterowanie, co przyczynia się do znakomitej dokładności rzędu 0,1 mm.

Wycinanie laserowe pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i zużyty materiał. Metoda daje możliwość najefektywniejszego rozmieszczenia wycinanych elementów, co sprzyja maksymalnemu wykorzystaniu materiału. Nie pozostaje to bez wpływu na koszty produkcji, które ulegają zmniejszeniu.

Idealna powtarzalność kształtów

Technologia, która wykorzystuje cięcie laserem, umożliwia wycinanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów. W efekcie można uzyskać dowolną ilość takich samych elementów, za każdym razem zapewniających odpowiednią powtarzalność kształtu.