Stal i aluminium

Spawanie

  • Home
  • Spawanie stali i aluminium
usługi spawalnicze

Rodzaje: TIG, MIG

Spawarki: ewm – najwyższa jakość spoin spawalniczych

Certyfikaty ISO: ISO 9001-2015, ISO 1090, ISO 3834

Konstrukcje wymagające prób obciążeniowych: współpraca z instytutem badań

Dodatkowe usługi: ukosowanie blach przed spawaniem

BG Technology - Certyfikat

Wykonujemy usługi spawalnicze stosując wszelkie normy gwarantujące wysoką jakość połączeń spawanych. Korzystamy zarówno z materiałów podesłanych przez klienta, jak i zakupionych przez nas, zgodnie z projektem. Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalnie wykonaną usługę, dzięki zatrudnianym przez nas pracowników, którzy posiadają duże doświadczenie oraz wszystkie niezbędne uprawnienia. Dokładamy wszelkich starań, aby realizowane przez nas usługi spawania były możliwie jak najtańsze dla Państwa. W przypadku dużych projektów, wymagających perfekcyjnej jakości detali, wykorzystujemy do spawania Trumpf TruLaser Robot 5020 3kW – 6-osiowy robot spawający wyposażony w stoły obrotowe.

certyfikat BG Technology

Spawane materiały: stal konstrukcyjna, stal szlachetna, aluminium, miedź, mosiądz

Spawanie polega na łączeniu elementów metalowych przy zastosowaniu obróbki cieplnej. W praktyce wygląda to tak, że powierzchnie detali rozgrzewa się do tego stopnia, aby się nadtopiły. Następnie przy pomocy są one łączone przy pomocy spoiwa. Po odstawieniu źródła ciepła metale stygną, zestalają się i są trwale połączone.

Spawanie metodą TIG – ten rodzaj spawania wykorzystuje się najczęściej do spawania rur i cienkich blach. Znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, dzięki uzyskiwaniu spoin czystych i jakościowych. W procesie spawania nie wytwarza się żużel, dzięki czemu spoina jest niezwykle czysta i nie wymaga żadnego czyszczenia. Inne zalety te metody to między innymi dobre parametry wytrzymałościowe, brak niezgodności spawalniczych, możliwość łączenia różnorodnych materiałów, brak rozprysków, łatwa kontrola nad strefą spawania.

Spawanie metodą MIG – najpopularniejsza metoda spawalnicza w zakładach rzemieślniczych. Jej atutem jest przede wszystkim duża uniwersalność. Można spawać różne materiały w różnych pozycjach. Do zalet zaliczyć również należy wysoką wydajność pracy, a co za tym idzie niższe koszty spawania. Ta metoda umożliwia zmechanizowanie i zautomatyzowanie prac. Ponadto gwarantuje wysoką jakość spoin.