Spawanie stali i aluminium

 

Wykonujemy usługi spawalnicze stosując wszelkie normy gwarantujące wysoką jakość połączeń spawanych. Korzystamy zarówno z materiałów podesłanych przez klienta, jak i zakupionych przez nas, zgodnie z projektem. Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalnie wykonaną usługę, dzięki zatrudnianym przez nas pracowników, którzy posiadają duże doświadczenie oraz wszystkie niezbędne uprawnienia. Dokładamy wszelkich starań, aby realizowane przez nas usługi spawania były możliwie jak najtańsze dla Państwa.

Metody spawania stosowane w BG Technology:

  • metodą TIG w osłonie argonu
  • metodą MIG

Spawane materiały: stal konstrukcyjna, stal kwasoodporna, aluminium

Nasza hala produkcyjna zlokalizowana jest w Bydgoszczy, jednak obsługujemy klientów z całej Polski. Obecnie z naszych usług korzystają firmy z takich ośrodków jak Poznań – Bydgoszcz – Gdańsk – Łódź – Toruń – Kraków – Warszawa – Szczecin – Wrocław – Katowice.

Spawanie polega na łączeniu elementów metalowych przy zastosowaniu obróbki cieplnej. W praktyce wygląda to tak, że powierzchnie detali rozgrzewa się do tego stopnia, aby się nadtopiły. Następnie przy pomocy są one łączone przy pomocy spoiwa. Po odstawieniu źródła ciepła metale stygną, zestalają się i są trwale połączone.

Spawanie metodą TIG – ten rodzaj spawania wykorzystuje się najczęściej do spawania rur i cienkich blach. Znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, dzięki uzyskiwaniu spoin czystych i jakościowych. W procesie spawania nie wytwarza się żużel, dzięki czemu spoina jest niezwykle czysta i nie wymaga żadnego czyszczenia. Inne zalety te metody to między innymi dobre parametry wytrzymałościowe, brak niezgodności spawalniczych, możliwość łączenia różnorodnych materiałów, brak rozprysków, łatwa kontrola nad strefą spawania.

Spawanie metodą MIG – najpopularniejsza metoda spawalnicza w zakładach rzemieślniczych. Jej atutem jest przede wszystkim duża uniwersalność. Można spawać różne materiały w różnych pozycjach. Do zalet zaliczyć również należy wysoką wydajność pracy, a co za tym idzie niższe koszty spawania. Ta metoda umożliwia zmechanizowanie i zautomatyzowanie prac. Ponadto gwarantuje wysoką jakość spoin.

 

Spawanie Bydgoszcz