Rury gięte

rury gięte

Rury gięte to elementy, które sprawdzają się obecnie w wielu gałęziach przemysłu. Używane są przez producentów z sektoru meblowego, motoryzacyjnego, budowlanego, lotniczego, kolejowego oraz wielu innych. Ich zastosowanie jest tak ogromne, że nie sposób opisać każdego możliwego przypadku. Rury gięte to elementy wieszaków, stelaży meblowych, elementów konstrukcji samochodów, czy chociażby stojaków rowerowych, które znajdują zastosowanie niemal na każdym parkingu. Prawdę mówiąc rury gięte występują w każdym sektorze gospodarki.

Rury gięte w BG Technology wykonywane są na najnowocześniejszych giętarkach CNC. Więcej informacji o gięciu rur, zakresie gięcia oraz naszym zespole znajdziecie Państwo klikając w ten LINK

Rury gięte osiąga się poprzez proces gięcia na giętarkach. Rura obrabiana w wyniku takiego działania ulega stałej zmianie pod względem wizualnym. Gięcie rur stalowych może zostać wykonane na zimno przy użyciu adekwatnego oprzyrządowania. Ważny jest promień gięcia, który mierzymy w neutralnej osi łuku. Do priorytetów należy także zagwarantowanie, iż po obróbce został odpowiednio długi odcinek służący do dalszego kształtowania. Możliwości gięcia rur każdorazowo powinny być ocenione przez specjalistę z dużym doświadczenie,bowiem źle zaprojektowany proces produkcyjny spowoduje, że rury będą zniekształcone lub będą pękać.