Gięcie rur – idealna usługa na outsourcing produkcyjny

outsourcing gięcia rur

Chęć optymalizacji kosztów produkcyjnych nakazuje przeprowadzenie w każdym przedsiębiorstwie szczegółowej analizy dotyczącej opłacalności outsourcingu produkcyjnego. Co oznacza to pojęcie? Outsourcing to nic innego jak przekazanie całej lub częściowej produkcji firmie zewnętrznej na podstawie stosownej umowy cywilnoprawnej. Niektóre operacje produkcyjne idealnie nadają się do wypychania na zewnątrz, inne nieco mniej. Jak jest w przypadku gięcia rur?

Gięcie rur to specyficzna usługa wymagająca nie tylko dobrej jakości sprzętu, ale i doświadczenia operatorów maszyn. Elementy gięte zwykle są częścią składową jakiegoś produktu finalnego. Trudno sobie wyobrazić nawet drobne błędy na tym etapie, bo oznacza to w praktyce późniejsze kłopoty z dopasowaniem elementów.

W przypadku gięcia rur powszechnie występuje problem z uzyskaniem perfekcyjnego detalu. Wiele firm produkcyjnych chcących obniżyć koszty produkcyjne zakupuje giętarki. Nie może wdrożyć jednak u siebie w zakładzie skutecznego gięcia. Paradoksalnie prosta usługa okazuje się zbyt trudna. Trzeba szukać na zewnątrz, a maszyny stygną.

Dlaczego gięcie rur to idealna usługa na outsourcing produkcyjny?

  1. obniżenie kosztów związanych z nieudanymi próbami technologicznymi
  2. drogie narzędzia i kamienie
  3. obniżenie kosztów związanych z zakupem i utrzymaniem maszyn
  4. obniżenie kosztów płac
  5. brak kosztów szkoleń pracowników i spraw kadrowych
  6. uwolnienie zasobów własnych (kapitał ludzki oddelegowany do innych prac)
  7. brak zamrażania kapitału w środki trwałe, a inwestycja w rozwój swojej Marki
  8. oddanie usługi firmie specjalizującej się w gięciu

Oddając usługę gięcia Twoja firma może zająć się tym, na czym najlepiej się zna. Gotowe elementy gięte przyjeżdżają na miejsce produkcji do „złożenia” w gotowy produkt. Nie musisz się martwić, że maszyna się popsuje czy Twój pracownik zachoruje. Terminy przewidziane w umowie to problem firmy, do której outsoursujesz usługi gięcia.

Tego typu rozwiązanie coraz chętniej stosowane jest na całym świecie. Producenci część operacji wykonują u siebie, a część jest realizowana przez specjalistów w danej dziedzinie. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie dla firmy produkcyjnej, a w przypadku gięcia rur zwłaszcza ma to swoje merytoryczne uzasadnienie.

W jakich przypadkach opłaca się wypchnąć usługę gięcia rur na zewnątrz?

  1. Twoja firma ma za dużo zleceń i nie wyrabia się z produkcją u siebie
  2. Gięcie rur stanowi małą część Twojej produkcji, a niewielkie obłożenie giętarki jest nieopłacalne
  3. Twoi technolodzy mają problem z trudnym procesem gięcia przez co ponosisz straty finansowe i cennego czasu
  4. Chcesz uwolnić kapitał i nie inwestować w drogie środki trwałe takie jak maszyny

Trendem w wielu firmach produkcyjnych jest dzisiaj outsourcing niektórych operacji produkcyjnych, zwłaszcza tych niewygodnych, na których dana firma zna się najmniej. Gięcie rur wpisuje się doskonale w ten trend. Warto zaufać specjalistom od gięcia, którzy wiedzą jak eliminować zniekształcenia rur i wprowadzać ciągle nowe projekty do realizacji. Outsourcing opłaca się zwłaszcza przy dużych ilościach detali, gdzie cena jednostkowa gięcia „na zewnątrz” bardzo często kosztuje symboliczną kwotę, znacznie mniejszą niż utrzymanie maszyny i pracownika u siebie w firmie. Dlaczego tak się dzieje? Otóż firma, która wykonuje tylko gięcie rur posiada automatyczne giętarki, które pracują bez przerwy. I tak i tak ponosi koszty konserwacji maszyny, jej naprawy, operatorów giętarki itd. Dla Twojej firmy takie koszty są często dodatkowe, nie mówiąc już o inwestycji w zakup nowych maszyn.

Outsourcing sposobem na przeniesienie wydatków

Wypychając na zewnątrz gięcie rur masz dużą szansę, że Twoja firma zaoszczędzi na wszystkich operacjach z tym związanych. Pamiętajmy, że dobra giętarka to koszt ponad pół miliona złotych. Zamiast inwestować w środki trwałe możesz przenieść wydatki np. na marketing i rozwój swojej firmy. Jakie korzyści daje takie rozwiązanie?:

  1. Wzrost rozpoznawalności Twojej marki na Świecie
  2. Pozyskiwanie nowych klientów
  3. Częstszy udział w targach
  4. Budowa magazynów związanych z rosnącą produkcją
  5. Budowa wystawy Twoich produktów

Coraz chętniej nowoczesne firmy inwestują w marketing, a nie rozbudowę hal produkcyjnych właśnie po to, aby się szybciej rozwijać. Outsourcing m.in. w zakresie gięcia rur, a co za tym idzie spore oszczędności, to rozsądna droga do rozwoju własnej firmy.

Więcej o gięcie rur.